Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
29. januára 2017
Cez víkend pokračovala Extraliga juniorov 18. a 19. kolom. Kobylky cestovali do Košíc na zápas proti miestnym klubom FK ATU a Florko.
Rozhodovali: Vrba, Juhás
Kobylky do zápasu vstúpili aktívne a už v prvej minúte viedli 0:1, keď sa Vrábelovi podarilo doraziť loptičku za brankára domácich. Chalani však väčšiu časť prvej tretiny trávili v obrannom pásme. Domáci dlho držali loptičku na svojich hokejkách a mali veľký tlak, no obrana na čele s výborným brankárom Gajdošom dokázala odolať. V deviatej minúte chalani zvýšili stav zápasu na 0:2, keď sa v presilovej hre presadil Šupola. Domáci aj po inkasovanom góle naďalej pokračovali v tlaku, ale do konca prvej prestávky sa už nepresadili. Druhá tretina mala podobný obraz ako tá prvá. Domáci mali viac času loptičku na svojich hokejkách a kobylky hrozili skôr len z protiútokov. Kobylky inkasovali prvýkrát až na konci druhej tretiny a tento gól domácich naštartoval k ešte väčšej aktivite. Stav sa však do konca tretiny už nezmenil. Tretia tretina priniesla rozhodnutie zápasu. Kobylky sa v jej polovici dostali do vedenia 1:3 zásluhou Kuku. Potom však neubránili dve minúty pred koncom hráča domácich a ten znížil na 2:3. Tento stav sa už nezmenil a kobylky zvíťazili nad lídrom Extraligy juniorov 2:3 po veľmi kvalitnom a obetavom výkone.
Rozhodovali: Blaško, Kerekeš
Kobylky nevstúpili do zápasu tak aktívne ako včera. Inkasovali v siedmej minúte z protiútoku po zlej prihrávke v útočnom pásme. Do prvej prestávky sa im už ale nepodarilo nič spraviť so skóre. V druhej tretine chalani pridali a už po pár sekundách sa podarilo vyrovnať Šimčiskovi na 1:1. Domáci sa o chvíľu znovu dostali do vedenia 2:1. Chalanov tento gól nabudil k veľkej aktivite. Do konca prestávky skórovali ešte šesťkrát a strhli vedenie na svoju stranu. Škoda inkasovaného gólu dve sekundy pred koncom druhej tretiny, keď si obrana nepostrážila útočníka domácich. V tretej tretine si kobylky udržali pohodlný náskok a podarilo sa im pridať ešte ďalšie dva góly. Zápas sa tak skončil výsledkom 4:9.
Zostava Grasshoppers: Gajdoš, Hazucha – Sedlák, Ftorek, Hlavatý, Šeling, Kelbel, Kuka – O. Kubička, J. Kubička, Jančo, Mičiak, Šimčisko, Vlček, Vrábel, Tulák, Šupola - Tréner Veneny, vedúci Lietava