Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
04. februára 2017
V sobotu 4.2.2017 sa dohrávalo 14. kolo Extraligy juniorov. Mladé kobylky v ňom na domácej palubovke privítali tím Snipers Bratislava.
Rozhodovali: Kučera, Glonek
Kobylky nevstúpili do zápasu najlepšie a už v druhej minúte prehrávali 0:1. Hostia potom na konci ôsmej minúty zvýšili stav zápasu na 0:2. Kobylky sa snažili, ale súper bol viac na lopte a dostával sa aj do množstva šancí. Pár sekúnd pred koncom prvej tretiny sa chalanom konečne podarilo steliť gól vďaka obrancovi Kukovi. V prostrednej tretine mala hra skoro rovnaký obraz ako v tej prvej. Hostia mali loptičku stále častejšie na svojich hokejkách, ale z tlaku ďalší gól nepridali. V polovici stretnutia sa kobylkám podarilo streliť vytúžený vyrovnávajúci gól, ktorý v presilovej hre zariadil Jančo. Vyrovnaný stav dlho nevydržal a opäť to bol tím z hlavného mesta, ktorý sa dostal do vedenia. Nenápadná strela prešla za brankára Gajdoša a stav bol 2:3. Chalanov tento gól nerozhodil a naďalej si hrali svoju hru. Do konca tretiny sa im ešte podarilo vyrovnať na 3:3 vďaka Mirtovi v presilovej hre. Nepozornosť defenzívy krátko pred koncom ešte Sniperi využili na strhnutie vedenia na ich stranu na 3:4. Do poslednej tretiny nastúpila mierne pozmenená zostava s cieľom pobiť sa o víťazstvo. Ich smelé plány sa však začali rúcať po inkasovanom góle vo vlastnej presilovej hre. Chalani sa ale aj tak nevzdali. Skóre sa im podarilo otočiť a vyzeralo to tak, že si zo zápasu odnesú 2 body. Súper ale pár sekúnd pred koncom vyrovnal na 6:6. Kobylky tak po tomto zápase ostávajú na druhom mieste juniorskej Extraligy.
Zostava Grasshoppers: Gajdoš, Špilák – Hlavatý, Petrovič, Kuka, Sedlák, - Mirt, Jančo, Borik, O. Kubička, Šupola, Šeling, Vlček, Mičiak, Kyselica, Šimčisko - tréner Veneny, vedúci Lietava