Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga mužov
EXTRALIGA MUŽOV
11.februára 2017
Mužská extraliga pokračovala v piatok 19. kolom. Kobylky vycestovali na zápas do Lužíc, kde odohrali zápas proti FBC Skalica.
19. kolo Extraligy mužov
FBC Skalica - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 9:5
(3:2, 3:2, 3:1)
Góly Grasshoppers: Galovič, Miške, Trúnek, Sedlák, Krajčí.
Vylúčenia: 2:3
Rozhodcovia: Hudeček, Rochovanský
Diváci: 60
Kobylkám vstup do zápasu vôbec nevyšiel, keď hneď prvá strela domácich skončila za Solárikovým chrbtom. S pribúdajúcim časom sa ale hra kobyliek príliš nezlepšovala, navyše domáci boli stále nebezpeční a vyzerali že viac chcú. Ich snahu pretavili v ôsmej minúte aj do druhého gólu. V štrnástej minúte ale zavelil na obrat Miške, na ktorého o trinásť sekúnd nadviazal Trúnek a stav bol tak vyrovnaný. Hostia si však neustrážili poslednú akciu domácich v tejto tretine a sedem sekúnd pred koncom inkasovali gól na 3:2. Druhé dejstvo bolo zo strany kobyliek o čosi aktívnejšie. V piatej minúte sa podarilo vyrovnať Galovičovi. Netrvalo dlho a domáci opäť udreli a dostali sa tak do vedenia. V deviatej minúte sa ale podarilo vyrovnať Sedlákovi, ktorý zakončil nenápadnú akciu strelou od mantinelu. Skaličania si však onedlho svoje vedenie zobrali naspať gólom na 5:4. Od tohto momentu už kobylky iba doťahovali náskok súpera. Následná presilová hra hostí to len potvrdila, keď aj v početnej výhode inkasovali. V tretej tretine ešte vykresal šancu na zvrat Krajčí, ktorý svojou strelou zo stredu ihriska nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu. To bolo ale zo strany kobyliek všetko. Skalica v následnej presilovej hre pridala siedmy gól a za pár minút aj ôsmy a deviaty a bolo rozhodnuté. Kobylky si tak pripísali ďalšiu prehru a v tabuľke sa nachádzajú na predposlednom mieste. Do konca základnej časti zostávajú ešte tri zápasy.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Kružel, Kovácik – Kvasnica, Chládek, Hrin A., Sedlák, Veneny, Kubička J. – Hrin M., Miške, Galovič, Trúnek, Dorčík, Kyselica, Hruška, Kozaňák, Krajčí - Tréner Galovič