Mužská extraliga pokračovala cez víkend svojím 20. kolom. Kobylky na domácej palubovke privítali aktuálnych lídrov tabuľky – Tsunami Záhorská Bystrica.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Tsunami Záhorská Bystrica 2:7
Góly Grasshoppers: Miške, Hrin M.
Vylúčenia: 0:1
Rozhodcovia: Cibík, Tomáš.
Diváci: 40
Úvod zápasu kobylkám tradične nevyšiel, keď už v tretej minúte skončila lopta za Solárikovým chrbtom po nedôraze pred bránkoviskom. Na lopte boli väčšinu času hostia, ktorí síce držali kobylky pod tlakom, no nedokázali si vytvoriť väčšiu gólovú príležitosť. V dvanástej minúte sa navyše z rýchleho protiútoku podarilo presadiť Miškemu a stav bol tak vyrovnaný. Obraz hry bol rovnaký aj po tomto góle, hostia tvorili hru a kobylky len vyčkávali na chybu a rýchly protiútok. Do prestávky už ale gól nepadol a tak sa šlo do šatní za nerozhodného stavu. Druhé dejstvo vyzeralo podobne ako to prvé. Kobylky ale už mali viac gólových príležitostí ako súper, no ani z vyloženej šance skórovať nedokázali. V sedemnástej minúte sa Tsunami dostalo do vedenia a o dve minúty neskôr už viedli 1:3. Posledná tretina sa začala dobre, keďže kobylky dostali výhodu presilovej hry po faule hostí. Situácia z minulého zápasu sa však opakovala a chlapci v početnej výhode znovu inkasovali. Toto bol možno jeden z kľúčových momentov zápasu, pretože odvtedy sa kobylkám nedarilo dostávať do veľkých gólových príležitostí. Navyše v trinástej minúte opäť udrelo Tsunami, ktoré si tak vytvorilo už štvorgólový náskok. Tréner Galovič sa šesť minút pred koncom tretiny odhodlal k hre bez brankára, čo aj prinieslo gólový efekt zásluhou Michala Hrina, ktorý ešte vykresal iskričku nádeje. O minúte neskôr ale hostia zachytili zlú rozohrávku kobyliek a do prázdnej bránky pridali šiesty gól. V osemnástej minúte ešte pridali siedmy kúsok a zápas tak rozhodli vo svoj prospech. Kobylky si tak pripísali ďalšiu prehru a dve kolá pred koncom základnej časti spadli na poslednú zostupovú priečku. Už o týždeň sa stretnú v kľúčovom zápase proti Žltému Snehu Košice v boji o udržanie extraligovej príslušnosti.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Kružel, Kovácik – Kvasnica, Chládek, Hrin A., Sedlák, Veneny, – Hrin M., Miške, Galovič, Kubička J., Kyselica, Hruška, Kozaňák, Krajčí, Pazdera, Málus. Tréner Galovič.