Mužská extraliga pokračovala cez víkend svojím 21. kolom. Kobylky na domácej palubovke privítali tím Žltý Sneh Košice.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Žltý Sneh Košice 5:3
Góly Grasshoppers: Miške 2, Galovič , Hrín M. , Hrín A.
Vylúčenia: 1:3
Rozhodcovia: Hrivnák, Vavrinec.
Diváci: 70
Zápas sa hral už od začiatku vo vysokom tempe a nasadení, pretože oba celky potrebovali bodovať aby sa udržali v extralige. Ako prvý sa presadil Miške, ktorý využil svoju rýchlosť a bekhendovou strelou prekvapil hosťujúceho brankára. Do prestávky sa už nič vážnejšie neudialo a tak sa šlo do šatní za stavu 1:0. Druhé dejstvo kobylkám príliš nevyšlo, keď už v druhej minúte inkasovali. Dokázali si síce vytvoriť množstvo šancí no vždy pohoreli na nepresnej koncovke. Navyše hostia strelili ďalšie dva góly a viedli už 1:3. V poslednej dvadsaťminútovke všetci vedeli že treba zabrať, pretože kobylky potrebovali plný bodový zisk. Po pár minútach ale prišiel nepekný stret hosťujúceho útočníka z brankárom Solárikom, ktorý ostal nehybne ležať na zemi a z haly ho musela odviesť až sanitka. Dlho to vyzeralo, že sa kobylky nedokážu na hostí gólovo dotiahnuť ani napriek početným strelám na bránku. V deviatej minúte ale znížil Galovič na ktorého v trinástej minúte nadviazal Adam Hrín a dráma bola na svete. Navyše o pár sekúnd dostali kobylky možnosť zahrávať trestné strieľanie, ktoré ale Galovič nepremenil. Domácim stále chýbal jeden gól a do konca ostávali už len necelé tri minúty, no zrazu si nenápadná strela Michala Hrína našla cestu do bránky a kobylky tak strelili vytúžený gól. Následná hra hostí bez brankára už gól do Kováčikovej siete nepriniesla. Navyše pár sekúnd pred koncom Miške pridal svoj druhý gól v zápase a pečatil tak na konečných 5:3. Kobylky zvládli kľúčový zápas a dostali sa tak o dva body pred posledný tím tabuľky Žltý Sneh Košice. V poslednom kole privítajú na svojej palubovke druhý tím tabuľky – ATU Košice.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Kružel, Kovácik – Kvasnica, Chládek, Hrin A., Sedlák, Veneny, – Hrin M., Miške, Galovič, Kubička J., Kyselica, Hruška, Kozaňák, Pazdera, Málus - Tréner Galovič.