Kde som na webe » HomePage » Články » Play-off extraligy juniorov
PLAY-OFF EXTRALIGY JUNIOROV
26.február 2017
Cez víkend odštartovalo play-off Extraligy juniorov. Kobylky v prvých dvoch zápasoch privítali na domácej palubovke Topoľčany.
Rozhodovali: Kolesárová, Klosík
Kobylky vstúpili do zápasu lepšie, keď už v 2. minúte otvoril skóre obranca Ftorek. Chalani občas súperových hráčov púšťali do protiútokov a jeden taký skončil vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Našťastie sa súper do prvej prestávky už nepresadil. Kobylky odpovedali najlepším možným spôsobom, keď svoju prevahu na ihrisku zúročili strelením dvoch gólov zásluhou J. Kubičku a Hlavatého. V druhej tretine mala hra podobný obraz ako v prvej. Mladé kobylky si vytvárali množstvo šancí, ktoré sa im ale nepodarilo využiť. Nakoniec sa jednu z nich podarilo využiť v presilovej hre vďaka Borikovi. V tretej tretine kobylky stále držali súpera v útočnom pásme a konečne im trochu aj prialo šťastie. Z množstva vypracovaných šancí sa ujali dva pokusy Kyselicu a premiérovo sa za juniorov presadil aj Lipták. Zápas sa tak skončil výhrou kobyliek v pomere 7:3.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Gajdoš – Hlavatý, Cvacho, Ftorek, Kelbel – O. Kubička, J. Kubička, Kyselica, Šupola, Lipták, Borik, Tulák, Jančo - Tréner Veneny.
Rozhodvali: Galáč, Vavrinec
Mladé kobylky nevstúpili do zápasu dobre. Na konci 5. minúty inkasovali gól na 0:1. Chalanom dlho trvalo, kým vyrovnali stav zápasu a to sa im podarilo až v 12. minúte zásluhou Sedláka. Aj v druhom play-off zápase sa chalanom nedarilo využívať šance, čo súper využil a strelil gól na 1:2. Kobylky, ale znovu znova vyrovnali a stav 2:2 sa už do konca prvej tretiny nezmenil. V druhej tretine sa kobylkám konečne podarilo využiť šance a strhnúť tak stav zápasu na 6:3. Súper bol stále nepríjemný hlavne z brejkov, ktoré vyriešil brankár Gajdoš alebo si s nimi poradila domáca obrana. Tretia tretina sa niesla v znamení streleckého koncertu domácich. Hra bola zlepšená a z šancí padlo šesť gólov. Kobylky tak po zlepšenom výkone zvíťazili 12:4 a ujali sa vedenia v sérii 2:0.
Zostava Grasshoppers: Gajdoš – Hlavatý, Kuka, Petrovič, Sedlák – Šupola, Šimčisko, O. Kubička, J. Kubička, Mičiak, Kobyliak - Tréner Veneny.