Kde som na webe » HomePage » Články » asdfasdf
REGIONÁLNA LIGA DORASTENCOV
26.februára 2017
V nedeľu 26.02.2017 kobylky vycestovali do Turian na dôležité zápasy o potvrdenie vedúcej priečky, kde si zmerali sily s Hornetsom Mútne a FbK Turany.
TJ FBK Hornets Mútne - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:6
(2:3, 2:3, 2:0)
Góly Grasshoppers: Jančo 2, Malík, Lipták, Hrobár, Hornets vlastný
Diváci: 15
Rozhodovali: Littva, Pavelka
Vylúčenia: 0:0
Kobylky zo začiatku išli s cieľom vyrážať do protiútokov, ale kobylkám sa nepodarilo prestreliť dobre zohranú obranu súpera. V prvej polovici tretiny sa podarilo skórovať Liptákovi, na ktorého gól hneď odpovedal do siete Hazuchu súper a tak stav bol nerozhodný. Na konci prvej tretiny na časomiere svietil stav 2:3 pre vedúce kobylky. Nasledovalo druhé dejstvo, kde na začiatku skóroval Hrobár. Hra sa prelínala zo strany na stranu a tak stav po dvoch tretinách bol 4:6.
Nasledovalo posledné dejstvo, kde sa snažili kobylky zvýšiť vedúce skóre, ale súper dokázal v úvode znížiť, keď si kobylky v obrane nepostrážili útočiaceho hráča. Súper začal vytvárať tlak na kobylky, v ktorom dokázal po tečovanej strele z blízkosti malého bránkoviska skórovať. Nasledoval oddychový čas, kde pozmenil tréner Lietava zostavu, ktorá by mohla dokázať skórovať, ale v posledných sekundách sa obom tímom nepodarilo streliť gól. Zápas tak skončil remízou 6:6.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - FbK Turany 7:7
(1:4, 5:1, 1:2)
Góly Grasshoppers: Gavlák 2, Jančo 2, Kelbel, Vrábel, Tulák
Diváci: 27
Vylúčenia: 1:0
V poradí ďalší dôležitý zápas pre kobylky, kde zo začiatku nechávali súpera dostávať do brejkov, z ktorých skóroval až štyri krát. Tréner Lietava okamžite pozmenil zostavu a tak prvé dejstvo sa skončilo 1:4 pre vedúce Turany. Nasledovala druhá tretina, kde sa kobylky snažili skóre znížiť a tak päťgólovú šnúru počas druhej tretiny otvoril Gavlák skvelou strelou po nahrávke Liptáka. Následne súperovu sieť prestrelili opäť Gavlák, Jančo, Kelbel a Tulák. Po klaksóne svietil stav 6:5 pre vedúce kobylky. Nasledovala dosť kritická tretia tretina, kde Jančov gól nestačil na výhru, ale spravodlivú remízu 7:7. Mladé kobylky aj napriek dvom remízam zostávajú na čele tabuľky regionálnej ligy dorastu.
Zostava Grasshoppers: Hazucha, Špilák – Kelbel, Michalčík, Lipták, Malík – Jančo ,,C´´, Ftorek, Vrábel, Gavlák, Hrobár, Tulák - Tréner Lietava.