Kde som na webe » HomePage » Články » Play-off extraligy juniorov
PLAY-OFF EXTRALIGY JUNIOROV
05.marca 2017
V sobotu 4.3.2017 pokračovala juniorská Extraliga tretím play-off zápasom medzi Topoľčanmi a Grasshoppers.
FbO Žochár Topoľčany – FBC Grasshoppers AC UNIZA 6:8
(4:2, 1:1, 1:5)
Stav série: 0:3, postup Grasshoppers
Góly Grasshoppers: Ftorek a Šupola 2, Borik, Šeling, Jančo, Mirt
Kobylky nezachytili úvod stretnutia a už po sedemnástich sekundách prehrávali 1:0. Vyrovnania sa chalani dočkali v 3. minúte zásluhou Janča. Domáci hráči často nebezpečne strieľali a podnikali rýchle protiútoky, po ktorých sa dostali v prvej tretine do vedenia 4:2. Kobylky síce dreli, ale doplácali na zúfalú streleckú produktivitu. V druhej tretine už bola hra podstatne vyrovnanejšia. Najprv znížil Šupola na 4:3. Chalani sa aj ďalej snažili vyrovnať, ale to sa im nepodarilo. Naopak súper zvýšil pred poslednou tretinou na 5:3 a zápas mal pod kontrolou. Pred treťou tretinou sa zmenila taktika a zostava a prinieslo to efekt. Herný prejav kobyliek bol oveľa lepši ako prvé dve tretiny. V 52. minúte znížil Ftorek na 5:4. Ten istý hráč potom vyrovnal stav zápasu na 5:5. Chalani konečne vyrovnali, ale zabudli na zadné vrátka a súper o pár sekúnd opäť strhol vedenie na svoju stranu. Aktivita mladých kobyliek bola viditeľná. Častá streľba a tlak priniesol znovu vyrovnanie skóre zásluhou Borika. O minútu na to Šeling strelil gól na 6:7. Domáci hráči potom power-play nevyužili a definitívnu postupovú poistku zariadil Šupola. Zápas a tak skončil výsledkom 6:8. Kobylky tak postúpili v najkratšom možnom čase do semifinále, keď v sérii vyhrali 3:0 na zápasy.
Zostava Grasshoppers: Hazucha, Špilák – Cvacho, Kelbel, Ftorek, Šeling – O. Kubička, Šupola, Mirt, Jančo, Lipták, Tulák, Vrábel, Borik - Tréner Lietava