Kde som na webe » HomePage » Články » 2.liga mužov, region stred
2.LIGA MUŽOV, REGION STRED
07.marca 2017
Cez víkend sa odohrali posledné zápasy 2. mužskej ligy regiónu stred kde sa záloha kobyliek stretla v zápasoch proti CVČ Žiar nad Hronom Pirátos a FPS Banská Bystrica.
13. kolo
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina B – CVČ Žiar nad Hronom Pirátos 13 : 7
(4:4, 5:1, 4:2)
Góly Grasshoppers: Kuka 9, Štefanko 3, Mičiak
Vylúčenia: 1:1
Rozhodovali: Ihradský, Majer
Záloha kobyliek vstúpila do zápasu veľmi opatrne a hostia sa tak mali šancu gólovo presadiť. Prvú tretinu mali navrch Piráti keď dokázali prestreliť štyri krát Saka, no Kuka so Štefankom góli opätovali a dokázali tak vyrovnať na 4:4. Druhú tretinu kobylky hrali viac s kľudom aj vďaka gólom Kuku, ktorý sa dokázal presadiť až deväť krát. V zápase nastali aj isté chyby, ktoré boli potrestané gólmi, ale i napriek početnej prevahe hostí kobylky zvýšili svoj náskok. Zásluhu mali na tom aj skvelé nahrávky brankára Saka, ktorý nahral aj na dva góly Kukovi. Do konca zápasu tak strelili kobylky ešte 9 gólov zásluhou Kuku, Štefanka a Mičiaka. Záloha kobyliek tak zvíťazila nad CVČ Žiar nad Hronom Pirátos v Turanoch 13 : 7.
Zostava Grasshoppers: Sak – Scheer, Krajčí, Bartoš, Mičiak, Kuka, Štefanko.
14. kolo
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina B – FPS Banská Bystrica 9 : 11 (2:1, 2:5, 5:5)
Góly Grasshoppers: Petrovič 4, Mičiak 3, Štefanko, Šupola
Rozhodovali: Babík, Jach
Zápas v Badíne sa začal lepšie pre zálohu kobyliek, ktorá vyhrala prvú tretinu aj vďaka dvom zásahom Petroviča. Druhú tretinu boli aktivnejši hráči Banskej Bystrice o čom aj svedčí výsledok po druhej tretine 4:6. Kobylky začali robiť chyby a protihráčom ponúkali šance streliť góly. Hostia mali viac streleckých šancí a aktívnejšie bojovali pri každom súboji. Tretiu tretinu sa kobylky snažili zvrátiť zápas na svoju stranu. Súpera dostávali pod tlak aj vďaka trom zásahom Mičiaka do brány súpera. Hralo sa aktívne na oboch stranách no hostia dokázali udržať stav stretnutia na svojej strane a vyhrali tak zápas o dva góly.
Zostava Grasshoppers: Hazucha – Ivan, Bartoš, Borik, Šupola, Mičiak, Štefanko, Šeling, Petrovič.
Po ukončení sezóny 2016/2017 tak patrí zálohe kobyliek celkové tretie miesto 2. Mužskej ligy regiónu stred.