19.marca 2017
Regionálna liga dorastencov sa pomaly blíži k svojmu záveru, kobylky tak vycestovali do Turian, kde si zmerali sily so Zvolenom a Rimavskou Sobotou.
ŠK 1.FBC Zvolen – FBC Grasshoppers AC UNIZA 3:12
(1:6, 0:3, 2:3)
Góly Grasshoppers: Gavlák 3, Vlček 2, Jančo, Michalčík, Lipták, Tulák, Hrobár, Malík, Vrábel
Vylúčenia: 0:1
Diváci: 8
Rozhodovali: Pazdera, Laštík
V prvom dejstve do siete súpera strelil gól hneď v tretej minúte kapitán Samuel Jančo a hra začínala naberať na tempe. O necelú minútu zvýšil Michalčík po nahrávke Vlčeka. Kobylky tlačili na súpera, ktorému sa podarilo skórovať, no napokon po prvej tretine na časomiere svietil stav 1:6. V druhom dejstve kobylky vyštartovali na súpera s cieľom zvýšiť skóre, kde prestrelili brankára súpera tri krát. V poslednej tretine kobylky neustrážili hráča zbiehajúceho po mantinely, ktorý ihneď skóroval. Necelú minútu pred koncom stretnutia ešte skóroval Gavlák, ktorý si pripísal v zápase hetrik.
FBC Grasshoppers AC UNIZA – FBC Slovan Rimavská Sobota 12:5
(4:2, 2:3, 5:0)
Góly Grasshoppers: Cvacho 2, Hrobár 2, Malík 2, Vrábel 2, Mirt, Kelbel, Ftorek, Tulák
Vylúčenia: 1:0
Diváci: 25
Rozhodovali: Raffaj, Ujček
Hneď v úvode zápasu prvý gól do siete súpera strelil Tulák, následne zvyšoval Cvacho. Súperovi sa podarilo dostať k bránkovisku, kde aj skóroval. Hneď na to kobylky pritlačili na slovanistov, kde Cvacho bez váhania vystrelil na bránu po skvelej nahrávke Kelbela. Po prvej tretine na časomiere svietil stav 4:2 pre vedúce kobylky. V druhom dejstve sa súper dostával do streleckých šancí, z ktorých skóroval dva krát. Nerozhodný stav 4:4 pretrvával až do polovice druhej tretiny. Malík v jedenástej minúte odpovedal na nerozhodný stav gólom. Po necelej minúte kobylky opäť zvýšili na 6:4. Súper dokázal po získaní lopty na strane kobyliek skórovať. Tento stav sa ďalej nezmenil. Nasledovalo tretie dejstvo, kde počas prestávky tréner Veneny pomenil zostavu, ktorá dokázala zobrať zodpovednosť na seba a streliť rozhodujúcich päť gólov. Kobylky si tak nesú plný počet bodov z víkendu.
Zostava Grasshoppers: Hazucha – Cvacho, Kelbel, Piovár, Ftorek, Zelník, Michalčík – Mirt, Tulák, Jančo, Vrábel, Gavlák, Malík, Hrobár, Lipták, Kobyliak, Vlček - Tréner Veneny, vedúci Lietava.