Kde som na webe » HomePage » Články » Finále Play-Off juniorskej extraligy
FINÁLE PLAY-OFF JUNIORSKEJ EXTRALIGY
26.marca 2017
Cez víkend odštartovalo finále play-off juniorskej Extraligy. Kobylky cestovali do Košíc na prvé dva zápasy proti miestnemu ATU.
Rozhodovali: Cibík, Tomáš
Kobylkám vstup do zápasu vyšiel, keď sa už v prvej minúte presadil Miške. Chalani začali veľmi aktívne aj s dobrým dôrazom na obranu. V jedenástej minúte sa však domácim podarilo vyrovnať. V sedemnástej minúte potom našiel Miškeho krásnou prihrávkou Petrovič a kobylky opäť viedli o jeden gól. Súper dlho držal loptičku na svojich hokejkách a z tlaku vyťažil znovu vyrovnávajúci gól. V druhej tretine nastúpili mladé kobylky ako pokropené živou vodou. Sériou štyroch gólov strhli vedenie na svoju stranu a všetko vyzeralo viac ako nádejne. Domácich to však nepoložilo a do konca tretiny sa im ešte podarilo vyrovnať na 6:6. V poslednej tretine sa chalanom vôbec nedarilo. Dostali až päť gólov a žiadny nestrelili. Zápas sa tak skončil výsledkom 11:6. Stav série 1:0.
FK ATU Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA 5:4 po predĺžení a sn.
(2:1, 2:0, 0:3, 0:0, 1:0)
Stav série: 0:2
Góly Grasshoppers: J. Kubička 2, Chládek, Miške
Vylúčenia: 1:1
Diváci: 102
Rozhodvali: Vrábeľ, Kátlovksý
Kobylkám tento raz vstup do zápasu nevyšiel. V ôsmej minúte inkasovali gól na 1:0. Pár sekúnd nato však Miške vyrovnal na 1:1. Domácim netrvalo dlho a znovu dali gól a viedli 2:1. Chalani sa oproti prvému zápasu ešte viacej snažili a často ohrozovali brankára domácich, ale gól v prvej tretine už nedali. Druhá tretina chalanom takisto moc nevyšla. Veľa strieľali ale doplácali na zúfalú streleckú produktivitu. Súper bol aktívnejší vytváral si mnoho šancí a dve premenil na gól a viedol tak 4:1. Tretiu tretinu tréner Lietava pozmenil zostavu a prinieslo to vytúžený efekt. Chalanom sa podarilo vyrovnať na 4:4. Dve sekundy pred koncom však obranca Sedlák dostal päť minútový trest. Kobylky v následnom predĺžení neinkasovali gól. Rozhodnutie tak priniesli samostatné nájazdy. V nich bol úspešný len jeden domáci hráč. Kobylky tak prehrali aj druhý zápas série.
Zostava Grasshoppers: Hazucha, Gajdoš – Hlavatý, Chládek, Petrovič, Kuka – J. Kubička, Miške, Sedlák, Kyselica, Mirt, Jančo, O. Kubička, Šupola, Šimčisko, Borik, Tulák - Tréner Lietava, vedúci Imrišík