Kde som na webe » HomePage » Články » Finále Play-Off extraligy juniorov
FINÁLE PLAY-OFF EXTRALIGY JUNIOROV
02.apríla 2017
Juniorská extraliga cez víkend pokračovala finálovou sériou. Kobylky po dvoch prehrách v Košiciach museli zvíťaziť ak chceli pomýšľať na majstrovský titul.
Diváci: 110
Úvod zápasu kobylkám vyšiel keď už v siedmej minúte otvoril skóre tradičný strelec Miške. Hra bola veľmi vyrovnaná a oba tímy sa striedali v držaní lopty aj vo vytváraní gólových príležitostí. Druhý gól diváci videli až v druhej tretine, keď sa po rýchlom protiútoku dokázal presadiť Kyselica a zvýšil už na 2:0. Netrvalo dlho a hosťom sa podarilo znížiť a následne aj v presilovej hre vyrovnať stav stretnutia na 2:2. Do konca druhého dejstva sa už nič neudialo a tak sa šlo do šatní za nerozhodného stavu. Kobylky sa snažili o strelenie gólu, pretože v prípadnom predĺžení by aj najmenšia chyba mohla znamenať koniec sezóny. Brankár hostí bol však dlhú dobu neprekonaný aj napriek nepresným strelám domácich hráčov. V poslednej minúte, keď už sa schyľovalo k predĺženiu, Miške vyslal nenápadnú strelu od polovice ihriska a prekonal brankára hostí. V hale aj medzi hráčmi vypukla obrovská radosť. Kobylky už drámu nepripustili a zvíťazili najtesnejším rozdielom 3:2.
Zostava Grasshoppers: Gajdoš, Hazucha – Petrovič, Chládek, Kuka, Hlavatý – Kubička J., Kyselica, Miške, Sedlák, Šimčisko, Mirt, Jančo, Šupola, Kubička O., Vrábel, Tulák, Borik. - Tréner Veneny, vedúci tímu Lietava
4. zápas
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FK ATU Košice 4:3
(0:2, 2:1, 2:0)
Stav série: 2:2
Góly Grasshoppers: Kubička J. 2, Kyselica, Miške.
Vylúčenia: 0:3
Rozhodcovia: Vavrinec, Galáč.
Diváci: 100
Hostia kobylky zaskočili už v deviatej minúte, keď strelou z takmer nulového uhla prekonali brankára Gajdoša. Netrvalo dlho a po zbytočnej chybe v obrane bol rozdiel už dvojgólový. Kobylky si síce vytvárali šance, no nedokázali ich premeniť. Druhé dejstvo malo podobný obraz hry ako to prvé, kobylky boli aktívnejšie no stále sa im nedarilo streliť gól. ATU výborne bránilo a nedovoľovalo domácim vrátiť sa späť do zápasu. Nakoniec však recept na brankára hostí našiel Kubička, ktorý znížil na 1:2. Košičania však dokázali bleskovo odpovedať a dostali sa znovu do dvojgólového vedenia. O minútu sa ale presadil opäť Kubička a stav bol tak 2:3. Do poslednej tretiny išli kobylky s jasným cieľom otočiť zápas vo svoj prospech. Súpera dostávali pod tlak a bolo len otázkou času kedy padne gól. Ten aj prišiel, keď v ôsmej minúte po peknej spolupráci Kubičku s Kyselicom, druhý menovaný skóroval a vyrovnal tak stav na 3:3. O dve minúte neskôr ukázal výborný prehľad Petrovič, ktorý krížnou prihrávkou našiel Miškeho a ten sa zo svojej typickej pozície nemýlil. Záver zápasu si už aj napriek šanciam hostí kobylky postrážili a zvíťazili 4:3. Podarilo sa im tak vyrovnať sériu z 0:2 na 2:2 a v utorok o 19:45 v Košiciach ich čaká posledný krok k vytúženému titulu.
Zostava Grasshoppers: Gajdoš, Hazucha – Petrovič, Chládek, Kuka, Hlavatý – Kubička J., Kyselica, Miške, Sedlák, Šimčisko, Mirt, Jančo, Šupola, Kubička O., Vrábel, Tulák, Borik - Tréner Veneny, vedúci tímu Lietava