Kde som na webe » HomePage » Články » Baráž o Extraligu mužov
BARÁŽ O EXTRALIGU MUŽOV
18.apríla 2017
Mužská extraliga pokračovala cez víkend tretím a štvrtým zápasom báraže o mužskú extraligu. Kobylky vycestovali do Sabinova, kde si zmerali sily s miestnymi Predátormi.
Diváci: 200
Úvod stretnutia kobylkám nevyšiel, keď už v tretej minúte inkasovali. Hralo sa vo vysokom tempe a oba tímy si dokázali vytvárať šance, no ďalší gól videla zaplnená Sabinovská hala až v jedenástej minúte, kedy domáci zvýšili už na 2:0. Kobylky boli nedôsledné v obrane, čo súper nekompromisne trestal a postupne zvyšoval skóre na rozdiel troch gólov. Druhé dejstvo malo podobný priebeh ako to prvé, no aktívnejší boli domáci, ktorý nasúkali kobylkám po ich hrubých chybách ďalšie štyri góly a dostali sa do vedenia 7:0. Posledná tretina sa už len dohrávala, kobylky zmenili taktiku a iba bránili na vlastnej polovici a čakali na chybu súpera a snažili sa vyráža do rýchlych protiútokov. Nakoniec sa im podarilo streliť dva góly z hokejky Miškeho, no na zvrat to už nestačilo. Hostia pridali ešte jeden gól a zvíťazili jednoznačne 8:2.
4. zápas
FBC Predator Sabinov - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:4pp
(0:2, 2:1, 2:1 – 1:0)
Stav série: 3:1
Góly Grasshoppers: Galovič 2, Hruška, Radil.
Vylúčenia: 0:0
Rozhodcovia: Sikorjak, Klosík
Diváci: 300
Úvod zápasu sa začal pre hostí dobre, keď sa v ôsmej minúte presadil Hruška a poslal kobylky do vedenia. Hra vyzeralo odlišne ako včera, pretože kobylky boli dôslednejšie smerom dozadu a navyše ich držal výborne chytajúci Solárik. Minútu pred koncom prvej tretiny zvyšoval na 0:2 Radil a do šatní sa tak šlo s dvojgólovým vedením. Druhé dejstvo kobylky ako keby prespali, čo súper okamžite využil a behom ôsmich minút vyrovnal na 2:2. Šance boli na oboch stranách, no domáci florbalisti vyzerali, že viac chceli a iniciatíva tvoriť hru bola na ich strane. Aj napriek tomu faktu sa podarilo presadiť Galovičovi, ktorý poslal kobylky znovu do vedenia. Posledná tretina mala podobný priebeh ako tá druhá, domáci sa tlačili do zakončenia a kobylky vyčkávali na ich chybu a dlhými vyhodenými loptami sa pokúšali prehrať obranu domácich. To však neprinieslo svoje ovocie, pretože behom minúty Predátori otočili stav stretnutia vo svoj prospech a dostali sa na koňa. S kobylkami to začínalo vyzerať zle, no v sedemnástej minúte po peknej spolupráci Miškeho s Galovičom, druhým menovaný vyrovnal a vynútil si tak predĺženie. V ňom boli znovu aktívnejší domáci florbalisti, ktorí neustále ohrozovali výborne chytajúceho Solárika nebezpečnými strelami. Ten dokázal kobylky v hre o extraligu udržať svojimi zákrokmi až do deviatej minúty, kedy nestačil na dorážku jedného z domácich hráčov. Treba pripomenúť že Solárik v predĺžení chytil minimálne štyri gólové šance a bol to práve on, kto držal kobylky nad vodou. Kobylky ale aj tak prehrali 5:4 po predĺžení, v sérii 1:3 na zápasy a vypadávajú tak do prvej ligy.
Zostava Grasshoppers: Solárik, Kovácik – Kvasnica, Chládek, Hrin A., Radil, Petrovič, Kubička – Málus, Miške, Galovič, Hrin M., Hruška, Veneny, Kozaňák, Sedlák - Tréner Galovič