Kde som na webe » HomePage » Články » Regionálna liga dorastencov
REGIONÁLNA LIGA DORASTENCOV
30.apríl 2017
V nedeľu 30.4.2017 vyvrcholila v Turanoch regionálna liga dorastencov (ročníky narodenia 2000 a mladší), kde si kobylky na záver súťaže zmerali sily so Zvolenom a Rimavskou Sobotou.
ŠK 1.FBC Zvolen - FBC Grasshoppers AC UNIZA pri CVČ Žilina 2:5
(0:2,0:2,2:1)
Góly Grasshoppers: Šeling 2, Mirt, Piovár, Jančo
Vylúčenia: 0:0
Rozhodcovia: Pazdera, Raffaj
Diváci: 9
V úvode zápasu sa kobylky vrhli na súpera, no zo začiatku neúspešne. V polovici tretiny strelil gól Mirt po nahrávke Tuláka. Kobylky pokračovali v tlaku na súpera, ale nevýhodou boli nepremenené šance. Tesne pred koncom tretiny ešte zvýšil Piovár. V druhom dejstve začal súper viac blokovať strely a vyrážať do brejkov, no kobylky to neodradilo a tak do konca druhej tretiny zvýšili skóre dvoma gólmi. V tretej tretine súper využil chybu v obrannej polovici kobyliek a skóroval do prázdnej brány. Do konca stretnutia kobylky strelili len jeden gól zásluhou Janča.
FBC Grasshoppers AC UNIZA pri CVČ Žilina - FBC Slovan Rimavská Sobota 18:6
(6:2,6:2,6:2)
Góly Grasshoppers: Mirt 6, Jančo 2, Vlček 2, Šeling 2, Zelník, Lipták, Piovár, Cvacho, Hrobár, Tulák
Vylúčenia: 3:1
Rozhodcovia: Kubička, Staš
Diváci: 21
Od začiatku súper vyrážal do brejkov a z jedného aj skóroval. No kobylky to neodradilo a tak zabrali, keď vyrovnal na 1:1 Mirt, ktorý začal v zápase šesťgólovú šnúru. Na konci tretiny svietil na časomiere stav 6:2 pre kobylky. V druhom dejstve kobylky začali vytvárať tlak na súpera, kde viac-krát skórovali. Nasledovala oslabová hra kobyliek no ešte pred tým nepremenený nájazd súpera, s ktorým si poradil Hazucha. Do tretieho dejstva šli kobylky s cieľom čo najviac strieľať, keď rozvlnili súperovu sieť ešte šesť-krát. Nakoniec treba vyzdvihnúť skvelý výkon brankára Šušku, ktorý v posledných minútach nedovolil súperovi skórovať.
Kobylky tak v sezóne 2016/2017 vyhrali ligu dorastencov regiónu Stred, bez jedinej prehry a postúpili na Majstrovstvá Slovenska tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia 9. - 11.6.2017 v Trenčíne.
Zostava: Hazucha, Šuška – Ftorek, Jančo, Šeling, Hrobár, Cvacho, Michalčík – Mirt, Vrábel, Vlček, Tulák, Lipták, Zelník, Piovár, Kobyliak - Tréneri Veneny, Lietava