Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
02.oktober 2017
Uplynulý víkend 31.9. - 1.10. 2017 pokračovala extraliga juniorov svojim 5. a 6. kolom. Kobylky vycestovali v sobotu do Badína kde odohrali zápas proti Zvolenu a v nedeľu do Prešova.
5.kolo
1. FBC Zvolen – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 9:10
(3:2, 3:3, 3:5)
Góly kobyliek: Mirt 4, Cvacho 2, Jančo , Vrábel, Kubička, Tulák
Počet divákov: 20
Chlapci si boli vedomí, že už si nemôžu dovoliť stratiť ďalšie body a tak vstúpili do zápasu veľmi aktívne. Snaha kobyliek sa vyplatila keď už v druhej minúte po strele Mirta viedli 1:0. Tento stav ale dlho nevydržal a kobylky doplatili na nepresnosť v útoku a súperovi sa podarilo vyrovnať. Kobylky však boli dravé aj naďalej a v ôsmej minúte v presilovke opäť strhol vedenie na stranu kobyliek Jančo. Týmto sa však prestrelka v Badíne len začala súper do konca prvej tretiny stihol otočiť skóre dvoma gólmi v priebehu troch minút a tak sa prvá tretina skončila 2:3 v neprospech kobyliek. Do druhej tretiny kobylky vstúpili v kľude s jasným cieľom zápas otočiť. A už 50 sekúnd po začiatku druhej tretiny vyrovnali zásluhou Cvacha. O tri minúty neskôr sa im podarilo skóre aj otočiť zásluhou Mirta. Kobylky ale opäť prestali hrať a súper opäť skóre dorovnal a neskôr aj otočil na 5:4. Ani tento stav dlho nevydržal a kobylky v presilovke zásluhou Tuláka vyrovnali na 5:5. Súper sa však pred koncom druhej tretiny presadil ešte raz a do šatni sa tak šlo za stavu 6:5 pre domáci Zvolen. Súperovi sa podarilo skórovať aj na začiatku tretej tretiny a skóre tak bolo už 7:5 pre Zvolen. Kobylky sa však však nevzdali a postupne sa presadili dvakrát Mirt a raz Cvacho a zápas tak otočili. Súper však bol stále aktívny opäť vyrovnal. Zaváhanie súperovej obrany však využil Vrábel a kobylky znovu viedli no opäť nie nadlho a súper o dve minúty neskôr znovu dorovnal a tak túto prestrelku rozhodol až 4 sekundy pred koncom zápasu bekhendovou strelou Kubička a kobylky ta vyhrali 10:9
6. kolo
FBC Mikuláš Prešov - FBC AC UNIZA Žilina 4:5
(0:3, 3:1, 1:1)
Góly kobyliek: Jančo 2,Vlček, Kubička, Cvacho
Počet divákov 15
Kobylkám sa prvú tretinu darilo výborne, keď pozorne bránili a vyrážali do protiútokov. V tejto tretine skórovali trikrát. Postupne sa presadili Jančo, Vlček a Kubička. Súpera prakticky ku ničomu nepustili a prvú tretinu tak vyhrali 3:0. V druhej tretine však akoby kobylky zaspali na vavrínoch a dovolili súperovi sériou troch gólov zápas dorovnať. Chlapci sa však prebudili, v bráne sa vystriedali brankári a za Hazuchu nastúpil Šuška, ktorý kobylky podržal a pred koncom druhej tretiny opäť vyhrávali po rýchlom úniku Cvacha 3:4. V tretej tretine kobylky chceli zvýšiť náskok a to sa im aj podarilo v tretej minúte zásluhou Janča a kobylky tak viedli už 5:3. Súper sa ale nevzdával a stále usilovne napádal čo sa mu aj vyplatilo a tesne pred koncom zápasu znížil na 4:5. Kobylky ale zvyšok zápasu ubránili a tak sa aj v Prešove radovali z výhry 5:4.
Zostava: Hazucha, Šuška, Mirt, Ftorek, Gavlák, Michalčík, Tulák, Kubička, Vrábel, Vlček, Kelbel, Cvacho, Jančo - Tréner Veneny, vedúci družstva Sedlák.