Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
17.oktobra 2017
Uplynulý víkend 14-15.10.2017 kobylky vycestovali na dva zápasy na súperove palubovky. Najskôr odohrali zápas v sobotu proti ŠK Victory stars Nová Dubnica a v nedeľu proti Tsunami Záhorská Bystrica.
ŠK Victory stars Nová Dubnica - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:5 pp
(3:0, 2:2, 0:3, 1:0)
Góly kobyliek: Mirt 4, Kelbel
Kobylky nezačali tento zápas najlepšie síce si dokázali vybudovať pomerne veľa šancí nedokázali ich premeniť. Zato súperovi sa darilo a dokázal zakončiť všetky svoje protiútoky. Kobylkám sa počas celej prvej tretiny nepodarilo nájsť recept na domáceho brankára a tak po prvej tretine prehrávali 0:3. Na začiatku druhej tretiny síce prekonal brankára domácich Mirt a znížil stav na 1:3 . Ale o necelých 5 minút kobylky doplatili na svoju nepresnosť a súper znovu skóroval a o ďalšie dve minúty sa mu to podarilo znova. Kobylky sa však nevzdali a po pohotovej strele Kelbela znovu znížili. Do tretej tretiny kobylky vstupovali za stavu 2:5 no odhodlané zápas otočiť. Poctivo bránili a v útok pritvrdili čo sa potvrdilo aj troma gólmi Mirta a to dokonca dva vo vlastnej oslabovke . Kobylky tak 30 sekúnd pred koncom riadneho hracieho vyrovnali na 5:5. V predĺžení ale znovu doplatili na nedôraz v obrane, keď dovolili súperovi vystreliť a skórovať a zápas tak prehrali 6:5 v predĺžení.
Tsunami Záhorská Bystica – FBC Grasshopper AC UNIZA Žilina 9:6
(4:4, 3:1, 2:1)
Góly kobyliek : Šupola 2, Matejička, Tulák, Kubička, Jančo
Kobylky v oklieštenej zostave v tomto zápase dokázali držať krok len do začiatku druhej tretiny. Už v úvodných minútach hry kobylky prehrávali 0:2, ale tento stav dokázali dorovnať zásluhou Tuláka a Matejičku. Tento stav dlho nevydržal a o pár minút súper znovu viedol teraz už 2:4. Kobylkám sa ale znovu podarilo dorovnať teraz zásluhou Šupolu a Kubičku a tak sa prvá tretina skončila 4:4. Kobylky však inkasovali hneď na začiatku druhej tretiny. Ale opäť sa im podarilo dorovnať strelou Janča. Potom však už góly strieľali už len súperi, druhá tretina tak skončila 5:7. V poslednej tretine kobylky znovu doplatili na nedôraznosť a nepresnosť. A súper tak dvoma ďalšími gólmi zvýšil skóre na 5:9. V samom závere zápasu sa ešte kobylkám podarilo skorigovať, keď sa pred bránkou najlepšie zorientoval Šupola a zápas tak skončil 6:9 pre domácich.