Kde som na webe » HomePage » Články » 1.liga mužov
1.LIGA MUŽOV
23.októbra 2017
Cez víkend 21. a 22. 10 sa hrala 1. liga mužov. Kobylky v sobotu doma privítali Snipers Bratislava a v nedeľu cestovali do Serede na zápas proti Trnave.
FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – Fat Pipe Snipers Bratislava 4:8
(1:4, 3:0, 0:4)
Góly Grasshoppers: Veneny 2, Kvasnica, Galovič
Vylúčenia: 3:6
Diváci: 100
Rozhodovali: Glonek, Kučera
Kobylky vôbec nezachytili úvod stretnutia a rýchlo prehrávali 0:3. O chvíľu na to korigoval stav stretnutia Galovič, ktorý sa presadil v presilovej hre. Chalani si ale znovu nedali pozor na hostí, ktorí do konca prvej tretiny zvýšili svoj náskok na 1:4. V druhej tretine pozmenená zostava kobyliek od úvodu tlačila súpera. Zlepšená hra ale dlho neprinášala žiadne góly. Až v polovici zápasu znížil stav Kvasnica na 2:4. Tlak naďalej pokračoval a dva góly Venenyho do prestávky znamenali vyrovnanie stavu na 4:4. V tretej tretine chceli chalani výsledok otočiť a vyhrať. Lenže to sa im nepodarilo. Hostia v polovici tretej tretiny strelili gól na 4:5. Kobylky sa snažili aj naďalej, ale góly neprichádzali. Navyše päť minút pred koncom sa za tvrdý faul dostali hostia do početnej prevahy až na päť minút a v nej definitívne rozhodli o výhre 4:8.
Zostava Grasshoppers: Kováčik, Hazucha – Kvasnica, Mirt, Štefanko, Baránek, Sedlák, Borik – Galovič, M. Hrin, Veneny, Málus, Hruška, Vojtek, Kubička, Mičiak, Jančo - Tréner Galovič, vedúci A. Hrin
FBC 11 Trnava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 5:5
(0:1, 1:2, 4:2)
Góly Grasshoppers: Hrin, Veneny, Baránek, Lelák, Galovič
Vylúčenia: 9:3
Diváci: 60
Rozhodovali: Kružel, Zámečník
Zápas mal od začiatku veľmi vyrovnaný priebeh. Kobylky však vďaka Venenymu otvorili skóre ako prvé. V druhej tretine kobylky zvýšili náskok v presilovej hre na 0:2 a kontrolovali priebeh zápasu. Potom však domáci znížili na 1:2 a hra sa začala vyrovnávať. V tretej tretine sa domáci snažili otočiť nepriaznivý stav. Najprv znížili na 2:3, no potom sa kobylkám znovu podarilo domácim odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Chalani od tohto momentu poľavili a domáci to využili na obrat skóre na 5:4. V závere sa kobylkám podarilo už len znížiť na 5:5 a tak si zo Serede odnášajú bod za remízu.
Zostava Grasshoppers: Kováčik, Šuška – Kvasnica, Mirt, Štefanko, Baránek, Sedlák, Lelák – Galovič, M. Hrin, Veneny, Málus, Hruška, Vojtek, Kubička, Mičiak, Jančo - Tréner Galovič, vedúci A. Hrin