Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
30.oktobra 2017
Uplynulý víkend (28.-29.10.2017) odohrali kobylky dva zápasy jeden na domácej palubovke s Florpédom Bratislava a druhý vonku na palubovke tímu Snipers Bratislava.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - FbO Florpédo Bratislava 5:3
(1:3, 0:0, 4:0)
Góly kobyliek: Kubička, Cvacho, Mirt , Šupola, Jančo
Počet divákov: 40
Kobylky tento zápas nezačali podľa predstáv a po prečíslení v 8.minúte prehrávali 0:1. Na tento gól však pohotovou strelou odpovedal Kubička a bolo vyrovnané. Avšak potom góly strieľali už len hostia a po dvoch presných zásahoch kobylky prehrali prvú tretinu 1:3. V druhej tretine kobylky pôsobili oveľa pokojnejším dojmom a súperovi už skórovať nedovolili, ale ani im sa nepodarilo premeniť mnoho šancí a tak aj po druhej tretine bolo 1:3. Do poslednej tretiny kobylky vstúpili s jasným cieľom otočiť zápas a nedovoliť súperovi znova skórovať. Už po 30 sekundách strieľal gól Mirt a zavelil tak k obratu. O 9 minút neskôr po rýchlom úniku skóroval Cvacho a bolo vyrovnané. Kobylky boli nabudené dvoma gólmi a po vytrvalom obliehaní súperovej brány strelil rozhodujúci gól zápasu Šupola, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránkou hostí a kobylky tak viedli 4:3. Tri sekundy pred záverom zápasu dokončil obrat kobyliek Jančo gólom do prázdnej brány.
Snipers Bratislava - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:7
(1:3, 3:1, 0:3)
Góly Kobyliek: Jančo 3, Šupola ,Cvacho ,Mirt, Gavlák
Počet divákov: 50
Kobylky nastupovali na tento zápas v dobrej nálade čo bolo vidno aj na výkonoch hráčov a už v 13 minúte vyhrávali 3:1 dvoma gólmi Janča a Šupolu. V druhej tretine kobylky akoby zaspali na vavrínoch a dovolili súperovi vyrovnať. Kobylky sa však prebrali a zabrali a znovu sa im podarilo skórovať a znovu viedli, ale tento stav dlho nevydržal a súper znovu dorovnal. A tak po druhej tretine bol stav vyrovnaný 4:4. Do poslednej tretiny vstupovali kobylky pozitívne naladené v bráne vystriedal Hazuchu Šuška, ktorý bol po zvyšok zápasu pre kobylky veľkou oporou a za svoj chrbát nepustil jedinú loptičku. Zato kobylkám sa podarilo skórovať až trikrát. Postupne sa presadili strelou od polky ihriska Cvacho, následne brankárovi domácich nedal Šancu Mirt a sekundu do konca v prečíslení traja na brankára upratal loptičku do súperovej brány Gavlák a dokončil tak výhru kobyliek v Bratislave 7:4.
Zostava kobyliek: Hazucha, Šuška - Ftorek, Sypták, Vrábel, Šeling, Michalčík, Cvacho, Tulák - Mirt, Jančo S., Kubička, Šupola, Gavlák, Malík, Kobyliak, Matejička, Jančo M, - Tréner Sedlák.