Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
22.novembra 2017
Florbalová extraliga juniorov pokračovala cez víkend svojim 12. a 13. kolom. Kobylky vycestovali do Trenčína, kde odohrali zápasy proti AS a 1. FBC Trenčín.
AS florbal Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilna 6:3
(1:1, 2:1, 3:1)
Góly: Šeling, Jančo, Mirt
Diváci: 25
Rozhodovali: Glonek, Kučera
Na začiatku zápasu si kobylky vypracovali zopár šancí, na prvý gól sme však čakali až do 12. minúty, keď sa z dorážky presadil Šeling. Následne si kobylky nepostrážili záver prvej tretiny a do šatní sa išlo za stavu 1:1. Nekoncentrovanosť kobyliek sa preniesla aj do druhej tretiny, keď inkasovali hneď v 1. minúte a následne aj v štrnástej už na 3:1. V samotnom závere druhej tretiny, sa kobylkám konečne podarilo streliť gól. Na 3:2 upravoval Jančo. Desať sekúnd pred druhým klaksónom bol v čistej šanci faulovaný Malík a nemohlo nasledovať nič iné ako trestné strieľanie, ktoré však kapitán Mirt nepremenil. Svoje zaváhanie odčinil 2 minúty po návrate zo šatní, gólom na 3:3. Domáci ale s odpoveďou dlho nečakali a už o 23 sekúnd opäť viedli. V dvanástej minúte Šuška vychytal samostatný nájazd domácich, to však bolo zo strany kobyliek všetko. Do konca tretiny ešte dvakrát inkasovali a tak po veľmi nepresvedčivom výkone prehrali 6:3.
1. FBC Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:5
(2:3, 1:0, 3:2)
Góly: Jančo 2, Mirt,Cvacho , Vrábel
Diváci: 55
Rozhodovali: Kučera, Glonek
Kobylkám vstup do zápasu vôbec nevyšiel, keď už v prvej minúte prehrávali 1:0. O vyrovnanie sa však postarali v tretej minúte Mirt s Jančom. Po šanciach na oboch stranách sa z gólu na 2:1 tešili v jedenástej minúte domáci. Radosť im však už o 25 sekúnd pokazil Jančo, gólom vyrovnávajúcim na 2:2. Po prvýkrát išli kobylky do vedenia keď sa v závere prvej tretiny v presilovej hre presadil Cvacho. Do druhej tretiny kobylky vstúpili sympatickou hrou a dostávali sa do šancí. Gól však prišiel na opačnej strane a to v 10 minúte na 3:3. V druhej tretine sa už skóre nemenilo. Hneď v prvej minúte tretej tretiny išli kobylky opäť do vedenia aj napriek presilovej hre súpera, zaslúžil sa o to Vrábel. V jedenástej minúte kobylky doplatili na svoju nedisciplinovanosť, keď počas presilovej hry súpera inkasovali vyrovnávajúci gól. Vedenie na stranu kobyliek vrátil v desiatej minúte Jančo, krásnou strelou do horného rohu bránky. Oba tímy pokračovali v ohrozovaní súperovej bránky. Až v pätnástej minúte domáci znova vyrovnali na 5:5. O necelú minútu sa do šance dostal Zelník. Nastrelil však iba tyčku súperovej brány a potvrdilo sa staré „Nedáš, dostaneš.“ ,keď domáci v šestnástej minúte strhli vedenie na svoju stranu. Kobylkám sa nepodaril skórovať ani pri záverečnej hre bez brankára a tak po vyrovnanom zápase prehrali tesne 6:5.
Zostava kobyliek: Hazucha, Šuška - Kelbel, Cvacho, Tulák, Ftorek, Sypták, Šeling - Mirt, Jančo S., Jančo M., Kubička, Vrábel, Zelník, Malík, Michalčík, Gavlák, Kobyliak. Tréneri: Veneny, Sedlák.