1.LIGA MUŽOV
26.novembra 2017
FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - Žltý Sneh Košice - 12:5
(2:2, 4:0, 6:3)
Kobylky vo včerajšom zápase zvíťazili nad minuloročným extra-ligistom Žltý Sneh Košice presvedčivo 12:5. Úvod stretnutia bol v réžii Grasshoppersu, keď po pekných akciách viedli už 2:0. V tretej minúte otvoril štatistiky zápasu strelou pod brvno Galovič po peknej prihrávke Michala Hrína a o 4. minúty neskôr na 2:0 zvyšoval Matúš Borik po asistencii Samuela Janča. Po tomto momente však koncentrácia kobyliek išla výrazne dole a svojim nedôrazom dovolili súperovi stav stretnutia vyrovnať na 2:2. Súper mal v tomto čase viacero gólových šancí. Druhá tretina sa po korekcii v zostave domácich už niesla v ich réžii aj keď za prvých 10 minút sa presadili prostredníctvom Martina Venenyho iba raz. Od 10. do 15. minúty však domáci odskočili na rozdiel 4 gólov, keď sa druhým gólom presadil Martin Veneny, Marián Galovič a krídelník druhej formácie Jaro Málus po lišiackej prihrávke Mariána Hrušku. V tretej tretine domáci už hrali uvoľnene, predvádzali pekné kombinačné akcie celých formácií a bavili sa florbalom. Mnohé akcie končili však na výborne chytajúcom brankárovi hostí Jurajovi Šašalovi. V 12. minúte 3 tretej tretine do zápasu zasiahol aj druhý brankár kobyliek mladý Jakub Šuska, ktorý podobne ako jeho predchodca Jakub Kováčik predviedol niekoľko pekných zákrokov. Dnes o 15tej hodine čaká na Grasshoppers druhý z Košických tímov FBC Red Wings Košice. Srdečne Vás pozývame.
Hráčmi zápasu sa stali:
Za domácich: Hráč č. 11 Marián Galovič
Za hostí: Hráč č. 8 Martin Samek
Sumár zápasu:
FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - Žltý Sneh Košice - 12 : 5 ( 2:2, 4:0, 6:3)
Zostava: Kováčik, Šuska, Kvasnica, Lelák, Hrín M., Galovič, M. Veneny, Štefanko, Borik, Vojtek, Málus, Hruška, Mirt, Mičiak, Jančo
Tréner: Galovič M., Asistent: Hrín A.
Góly za domácich: Galovič (Lelák), Borik (Jančo), M. Veneny (sam.), M. Veneny (Kvasnica), Galovič (M. Hrín), Málus (Hruška), Galovič (M. Hrín), M. Hrín (Lelák), M. Hrín (Lelák), Lelák (sam.), Galovič (TS), Galovič (Kvasnica)