Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTALIGA JUNIOROV
20.decembra 2017
Uplynulý víkend (16.-17.12.2017) odohrali naši juniori dva zápasy na domácej palubovke . V obidvoch zápasoch sa im darilo keď v sobotu porazili Zvolen a v nedeľu aj Prešov.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - ŠK 1. FBC Zvolen 13:5
(4:1, 3:2, 6:2)
Góly kobyliek: Kubička 4, Gavlák 3, Mirt 2, Jančo S. 2, Tulák, Malík
>Rozhodovali: Glonek, Puchírová
Kobylky síce začali veľmi aktívne, ale prvý gól sa im podarilo dať až v 6. minúte strelou Kubičku. Pre kobylky to bolo naštartovanie a v priebehu ďalších 6 minút pridali ďalšie tri góly zásluhou Malíka, Janča a opäť Kubičku. Síce sa súperovi podarilo raz skórovať, avšak kobylkám sa darilo mať priebeh hry pod kontrolou a prvá tretina skončila 4:1. V druhej tretine kobylky mierne poľavili, začo ich súper potrestal dvoma gólmi. Obrat sa však nekonal, pretože chlapcom sa podarilo pridať ďalšie tri góly, keď sa postupne presadili Kubička a dvakrát Mirt. Tretia tretina bola jasne v réžii domácich, keďže súperov hráč bol po nešportovom zákroku vylúčený na 5 + dokonca zápasu. V 5 minútovej presilovke kobylky skórovali 4 krát a prakticky bolo rozhodnuté. Následne po presilovke mali kobylky možnosť zahrávať aj samostatný nájazd, v ktorom sa presadil Gavlák. O minútu neskôr zaznamenal svoj 4 gól Kubička. Tesne pred koncom zápasu sa síce súperovi podarilo skórovať, no bola to už len kozmetická úprava a kobylky tak vyhrali 13:5.
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - FBC Mikuláš Prešov 9:8
(2:4, 2:4, 5:0)
Góly kobyliek: Mirt 4, Cvacho 2, Malík, Matejička, Gavlák
Rozhodovali: Vavrinec, Galáč
Síce sa kobylkám podarilo skórovať už v prvej minúte hry, keď sa pred bránkou najlepšie zorientoval Cvacho, no vedenie sa im udržať nepodarilo a súper troma gólmi zápas otočil. V 15. minúte zápasu znova skóroval Cvacho, no kobylky dovolili súperovi sa presadiť a prvá tretina skončila 2:4. Chlapci začali druhú tretinu vo veľkom tlaku a už po troch minútach druhej tretiny bolo 4:4 a to zásluhou Mirta a Malíka. Kobylky však prestali hrať a súper znova skóroval a to až 4 krát. Do tretej tretiny sa išlo za stavu 4:8. Chlapci však boli odhodlaní vyhrať. Na súpera neprestávali vyvíjať nátlak a 45. minúte zápasu sa im podarilo zásluhou Gavláka streliť gól na 5:8. Kobylky to nakoplo a začali sa snažiť ešte viac. Snaha sa vyplatila a góly začali padať v 47. a 53. minúte sa presadil Mirt a rozdiel bol len o jeden gól. Kobylky stále makali a v 57. minúte prišiel vytúžený vyrovnávací gól z florbalky Matejičku. Do konca zápasu ostávala minúta a kobylky dostali možnosť zahrávať samostatný nájazd po faule súpera. Na nájazd sa postavil kapitán Mirt, ktorý sa nemýlil a s prehľadom poslal kobylky do vedenia. Súperovi sa už skórovať nepodarilo a tak kobylky po úžasnom obrate vyhrali 9:8.
Zostava kobyliek: Šuška - Mirt, Ftorek, Gavlák, Michalčík, Tulák, Matejička, Kubička, Vrábel, Zelník, Malík, Kelbel, Cvacho, Jančo S., Kobyliak, Jančo M., Sypták - Tréneri Veneny, Sedlák.