Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
EXTRALIGA JUNIOROV
24.januára 2018
Uplynulý víkend (20.-21.1.2018) odohrali kobylky dva zápasy na domácej palubovke. V sobotu privítali Dubnicu v nedeľu Záhorskú Bystricu.
18. kolo
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - ŠK Victory Stars Nová Dubnica 6:5 p.s.n.
(3:0, 2:2, 0:3, 1:0)
Góly kobyliek: Vrábel, Cvacho, Šeling, Gavlák,Tulák, Mirt
Úvodná tretina sa niesla v jasnom vedení domácich kobyliek. V 6.minúte z protiútoku otvoril skóre Vrábel. Kobylky si hrali svoju hru a súpera pozorne bránili. V 7. minúte zásluhou Cvacha viedli už 2:0. Kobylky v tlaku pokračovali a v 13. minúte zápasu zakončil svoj individuálny únik Šeling a zvýšil na 3:0. Začiatok druhej tretiny juniorom moc nevyšiel a po 20 sekundách inkasovali prvý gól. Gól ich však nepoložil a podarilo sa im dvakrát skórovať zásluhou Gavláka a Tuláka.Tieto góly však akoby uspal kobylky a do konca tretiny dovolili súperovi dvakrát skórovať a tak sa do šatní šlo za stavu 5:3.Tretia tretina však bola jasne v réžii hostí. Kobylky sa na nič nezmohli a súper vyhral tretinu 3:0. V nasledujúcom predĺžení si ale kobylky súpera postrážili, no skórovať sa im nepodarilo. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých sa zaskvel náš brankár Šuška, ktorý chytil oba nájazdy a víťazný nájazd premenil Mirt. Zápas sa tak skončil výhrou kobyliek 6:5 po samostatných nájazdoch.
19. kolo
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - Tsunami Záhorská Bystrica 7:13
(1:5, 3:5, 3:3)
Góly kobyliek: Vrábel 2, Cvacho 2, Mirt, Kubička, Kelbel
Do tohto zápasu vstúpili kobylky veľmi slabo a v dvanástej minúte zápasu prehrávali 0:5. Našim juniorom sa podarilo skórovať až štyri minúty pred koncom prvej tretiny, keď akciu zakončil Mirt. Začiatok tretej tretiny sa niesol v podobnom štýle. Kobylky trikrát inkasovali, no nevzdávali sa a stále boli aktívni. V piatej minúte po samostatnom úniku strelil druhý gól kobyliek Vrábel a o dve minúty neskôr v presilovej hre skóroval aj Kelbel. Kobylky ale zase doplatili na nedôslednosť v obrane a dvakrát inkasovali. Do tretej tretiny kobylky nastupovali za stavu 4:10. Kobylky boli stále aktívne, čo potvrdil aj gól Cvacha v piatej minúte tretej tretiny. Súper si však hru kontroloval a pridal ďalšie dva góly. Necelé štyri minúty dokonca ešte skóroval Vrábel, no bola to už len kozmetická úprava. Keďže súper tesne pred koncom zápasu pridal ešte jeden gól, zápas tak skončil prehrou kobyliek 7:13.
Zostava kobyliek: Šuška, Hazucha - Jančo, Mirt, Ftorek, Gavlák, Sypták, Tulák, Matejička, Kubička, Vrábel, Zelník, Malík, Kelbel, Šeling, Cvacho - Tréneri Veneny, Sedlák.