Kde som na webe » HomePage » Články » Extraliga juniorov
ETRALIGA JUNIOROV
12.februára 2018
Uplynulý víkend odohrali kobylky dva zápasy, v ktorých sa im darilo striedavo. Najskôr v sobotu porazili na súperovej palubovke tím Florpédo Bratislava a následne v nedeľu doma podľahli tímu Snipers Bratislava.
20. kolo
Florpédo Bratislava - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:10
(2:3, 0:0, 2:7)
Góly kobyliek: Malík 2, Cvacho 2, Kobyliak 2, Tulák, Mirt, Zelník, Vrábel
Rozhodovali: Achberger, Žúbor
Počet divákov: 41
Kobylky vstúpili do zápasu veľmi koncentrovane a prvých osem minút si plne kontrovali hru. Skóre otvoril už v štvrtej minúte v presilovke Tulák. O dve minúty neskôr navýšil vedenie na 2:0 Zelník. Kobylky však po tomto góle prestali poriadne hrať a súper ich potrestal dvoma gólmi. Do konca tretiny však znovu strhol vedenie na stranu kobyliek Vrábel, ktorý dorážal nahrávku Ftoreka. V druhej tretine mali kobylky viac možností hrať presilovú hru, no gól sa im streliť nepodarilo. Bránili však poctivo a tak sa druhá tretina skončila bez gólu. V tretej tretine mali navrch kobylky a začalo sa im dariť aj strelecky. V priebehu desiatich minút rozvlnili sieť súpera hneď 5 krát, keď sa postupne presadili : dvakrát Cvacho a raz Malík, Kobyliak, Mirt. Kobylky však znovu inkasovali a to hneď dvakrát. Záver zápasu však znova patril kobylkám ktoré pridali dva góly, keď sa presadili Kobyliak, Malík a zápas sa tak skončil 4:10 výhrou kobyliek.
21. kolo
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - Snipers Bratislava 4:6
(1:3, 2:3, 1:0)
Góly kobyliek: Sypták 2, Malík, Hrobár
Rozhodovali: Kubička, Staš
Počet divákov: 20
Kobylky odohrali tento zápas v oklieštenej zostave a už v ôsmej minúte prehrávali 0:2. Kobylky sa snažili dlho no gól prišiel až v jedenástej minúte z florbalky Syptáka. Dokonca tretiny však súper pridal ešte jeden gól a do šatní sa tak išlo za stavu 1:3. V druhej tretine bola hra už vyrovnanejšia, kobylky strelili dva góly zásluhou Hrobára a Malíka. Juniori však doplatili na školácke chyby v defenzíve a súper tak skóroval trikrát. V tretej tretine kobylky už pôsobili istejšie, no gól strelili len jeden, keď rýchly protiútok zakončil gólom Sypták. Juniori si už dali pozor v obrane a súper viac neskóroval, no nepodarilo sa to ani kobylkám a zápas tak skončil prehrou kobyliek 4:6.
Zostava kobyliek: Hazucha, Šuška - Mirt, Ftorek, Sypták, Hrobár, Kobyliak, Matejička, Kubička, Vrábel, Zelník, Malík, Kelbel, Cvacho, Tulák - Tréneri Veneny, Sedlák.