Kde som na webe » HomePage » Články » Posledné kroky do finále 1. ligy mužov
POSLEDNÉ KROKY DO FINÁLE 1.LIGY MUŽOV
21.marca 2018
Cez víkend odohrali kobylky ďalšie dva zápasy semifinále 1. ligy mužov, ktoré rozhodli o ich postupe do finále.
FBC 11 Trnava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 4:6
(1:1, 2:3, 1:2)
Góly Grasshoppers: Lelák 3, Galovič, Hruška, Baránek
Vylúčenia: 2:2
Diváci: 120
Rozhodovali: Galáč, Vavrinec
Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný a oba tímy sa sústredili hlavne na obranu. V 11. minúte otvoril skóre zápasu Lelák, ktorý prestrelil brankára Trnavy peknou strelou spoza tela. Kobylkám tento gól pomohol k zvýšeniu aktivity. Ku koncu tretiny sa im podarilo vybojovať presilovú hru. Nevyužili ju, zato Trnava pri oslabení vyrovnala stav na 1:1, ktorý sa už do prestávky nezmenil. V druhej tretine sa hneď v úvode podarilo chalanom streliť dva góly a vytvorili si tak vedenie 1:3. Kobylky boli v tejto časti hry lepším tímom, ale nevyužili šance na zvýšenie náskoku. Znovu sa však chalani nevyhli chybám a Trnava vyrovnala 3:3. Do konca tretiny však Lelák strelil gól na 3:4 a tým zavŕšil hetrik. V tretej tretine sa kobylky opäť nevyhli slabším momentom. Po chybe sa opäť podarilo Trnave vyrovnať, tento raz na 4:4. Chalanov tento moment nepoložil a stále sa snažili o vytvorenie vedenia. To sa im podarilo v 54. minúte, keď Baránek využil presilovku. Náskok ešte dve minúty pred koncom zápasu zvýšil Galovič na 4:6 a týmto výsledkom sa aj zápas skončil. Kobylky sa tak po tomto zápase ujali vedenia v sérii 2:1.
FBC 11 Trnava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 5:6
Góly Grasshoppers: Baránek, Galovič, Sedlák, Málus, Lelák, Hruška
Vylúčenia: 1:2
Diváci: 250
Rozhodovali: Vráblik, Janáček
Kobylkám sa opäť podarilo vstúpiť aktívne do zápasu. V 10. minúte sa presadil Baránek a otvoril skóre zápasu. Chalanom sa opäť nepodarilo dlho udržať vedenie a Trnava už za minútu vyrovnala na 1:1. Obraz hry bol vyrovnaný a oba tímy hrali hlavne s dôrazom na obranu. V 16. minúte sa podarilo Málusovi streliť gól na 1:2 a tento stav sa do prestávky už nezmenil. V druhej tretine kobylky hneď v úvode využili presilovku zásluhou Galoviča. Potom však opäť ako v sobotu Trnava využila zaváhania v obrane a vyrovnala stav na 3:3. V tretej tretine kobylky predviedli veľkú túžbu po víťazstve. Chalanom sa podarilo vytvoriť si náskok 3:6 a zápas mali pod kontrolou. Potom však prišli opäť menšie zaváhania a Trnava znížila na 5:6. Tento stav sa však nezmenil a kobylkám sa podarilo po výhre 3:1 v sérii postúpiť do finále 1. ligy mužov.
Zostava kobyliek: Solárik, Kováčik - Kvasnica, Mirt, Baránek, Hrín A., Borik, Jančo - Galovič, Hrín M., Veneny, Lelák, Hruška, Sedlák, Málus, Vojtek, Kubička, Vrábel, Mičiak - Tréner Galovič, vedúci tímu Štefanko.
Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí si našli cestu do haly za vytvorenie vynikajúcej atmosféry. Taktiež pochvala tímu FBC 11 Trnava, ktorá svojím herným prejavom prispela ku peknému športovému zážitku počas celej semifinálovej série.