Kde som na webe » HomePage » Články » Turnaj o pohár prezidenta SZFB v kategórii mladších žiakov
TURNAJ O POHÁR PREZIDENTA SZFB V KATEGORIÍ MLADŠÍCH ŽIAKOV
21. mája 2018
Včerajším dňom sa v Trenčíne zápasmi o konečné umiestnenie skončil Turnaj o pohár prezidenta SZFB v kategórii mladších žiakov (ročníky narodenia 2005 a 2006). Turnaja sa zúčastňuje 24 tímov z celého Slovenska a kobylky mali na turnaji zastúpenie v podobe jedného tímu.
Mladým kobylkám los v skupine nebol príliš zhovievavý keď im v skupine spoločnosť robili “mužstvá“ 😊 : Snipers Bratislava Orange, Eastern Wings Michalovce a FaBK ATU Košice.
V piatok popoludní na nás čakal prvý ťažký súper – Snipers. Kobylky chceli do turnaja vstúpiť víťazstvom, no napriek úvodnému gólu a veľkej snahe sme zápas v tretej tretine dorovnávali na konečných - 2:2.
V druhom zápase prvého hracieho dňa boli našim súperom húževnatí východniari z Michaloviec. V prvej tretine sme si vypracovali dvojgólový náskok, ktorý však vychodniarov nezlomil a troma gólmi stiahli vedenie na svoju stranu. V tretej tretine hoci v pokračujúcej kŕčovitej hre sa kobylkám podaril obrat a vydretým víťazstvom 6:3 uzatvorili prvý hrací deň.
V nabitom sobotnom programe sme sa v prvom zápase stretli s ATU Košice. Kobylky sa správne naštartovali a hrou prevažne v útočnej tretine nakoniec zdolali súpera v pomere 9:5.
Bezprostredne po zápase kobylky čakalo neobvykle prekvapenie v podobe samostatných nájazdov, ktoré mali rozhodnúť o víťazovi skupiny medzi kobylkami a Snipers Orange. Naši mladí florbalisti nezostali zaskočení. V čerstvej víťaznej nálade avšak v plnom sústredení aj tento mini-súboj zvládli a zo skupiny tak postúpili z prvého miesta.
V zápase o 1. – 12. miesto nastúpili proti súperovi z Novej Dubnice. Zápas bolo dôležité nepodceniť, a kobylky vedeli, že už ide o veľa. Napriek ojedinelým chybám svojim koncentrovaným výkonom a oku lahodiacej hre doviedli zápas do víťazného konca – 8:2.
Sobotné vyvrcholenie prinieslo naozaj špičkový program. Za súpera sme dostali klubovú dvojičku nášho súpera so skupiny – Snipers Black. V zápase o 1. – 6. miesto putuje víťaz priamo do bojov o medaily a tento fakt bol pre nás cenným lákadlom. Kobylky sa dokázali skoncentrovať na náročný zápas a po heroickom výkone s mohutnou podporou fanúšikovskej základne o osude stretnutia rozhodli až samostatné nájazdy, po ktorých sme zdatného súpera zdolali – 3:2sn.
Nedeľné ráno si kobylky mohli dopriať dlhší odpočinok keďže v skupine o 1. – 3. miesto, kde hrá každý s každým nás prvý zápas čakal až krátko popoludní. Florbalový klub AS Trenčín, 1.FBC Florbal Trenčín a FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina. To bolo zloženie “Považskej” skupiny, ktorej tímy sa mali pobiť o najcennejšie kovy.
Našim prvým súperom bol AS Trenčín. Do zápasu sme vstupovali v dobrej nálade a s rešpektom no súper nás zaskočil, keď sa dvoma rýchlymi gólmi ujal vedenia hneď v úvode zápasu. Kobylky v prvej tretine ešte stihli skorigovať jedným presným zásahom, súper však vzápätí znova gólovo odpovedal. Cez prestávku sme sa snažili upokojiť a v druhej tretine zabrať na vyššie obrátky. Scenár druhej tretiny však opäť rozpísali hráči AS Trenčín, keď sa im podarilo zvýšiť na rozdiel hrozivých troch gólov. Kobylky ani tento moment nezlomil a nepoddajné odhodlanie bojovať za každého stavu dokázali do konca tretiny pretaviť do dvoch vydretých gólov. Pred treťou tretinou sme prehrávali o gól, ale boli sme opäť v hre a chuť zvíťaziť nepominula. Aj vďaka nej sa kobylkám podarilo dvakrát skórovať a zrazu sme sa ocitli v opačnej pozícii a prvý krát v zápase sme vyhrávali. Sústredenie a snaha na ihrisku bola enormná, podpora zo striedačky aj od fanúšikov ešte viac vygradovala a hoci sa šance striedali na oboch stranách, každou sekundou sa zdalo, že výsnený obrat úspešne zrealizujeme. Osud však mal iné plány a gólom Trenčanov 4 sekundy pred koncom sa zápas presunul do predĺženia. V tom kobylky s vypätím všetkých síl napokon svoj zápasový sen aj dosnívali, keď strelili vytúžený gól a zvíťazili 6:5pp.
S pozápasovými oslavami mali kobylky menej než hodinu na oddych a regeneráciu no v hlavách už mali “finálový“ zápas. Čakalo nás 1. FBC Trenčín, súper, ktorý na turnaji ešte neprehral. Kobylky pozbierali sily a opäť chceli ukázať, že si najcennejší kov zaslúžia. Únava tela i mysle však boli v rozpore s vôľou. Výpadky koncentrácie viedli k chybám a tie súper nemilosrdne trestal. Po troch tretinách svietilo na ukazovateli skóre 9:3 v prospech Trenčína a kobylky museli uznať silu súpera.
Kobylky síce prehrali svoj posledný zápas no ako Vicemajster Slovenka v kategórii mladších žiakov predviedli v priebehu turnaja nevídaný progres. Počas troch dni odohrali množstvo kvalitných zápasov proti kvalitným súperom z celého Slovenska a každým zápasom predvádzali zlepšujúce sa výkony, nekončiace odhodlanie a chuť víťaziť. Gratulujeme mladým kobylkám a trénerom k dosiahnutému úspechu a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu klubu. Vďaka patrí taktiež rodičom za bezhraničnú podporu počas celej sezóny, nie len turnaja. Napokon ďakujeme aj všetkým súperom, že nám pomáhajú zlepšovať sa a taktiež organizátorovi turnaja, AS Trenčín florbal, za ďalší nádherný víkend strávený u Vás.
Zostava kobyliek - Koleda, Tokarčík - Fatrsík T., Sabol A., Rybárik, Bazelides, Rehm, Brniak, Balák, Šútora, Hechtberger, Korček, Tichý, Jakubský, Kubišta, Tvrdá, Kovalík, Brídová, Singer - Tréneri Lietava, Radil, Šuška